Zavolajte nám +421 52 285 3500alebo nám napíšte na reception@hotellomnica.sk

Zavolajte nám +421 52 285 3500

Zdravie je prvoradé


Nachádzame sa v období, keď je zdravie a jeho ochrana najvyššou prioritou. Neustále sledujeme a vyhodnocujeme vír aktuálnych udalostí súvisiacich s COVID-19 a promptne naň reagujeme zavádzaním opatrení a odporúčaní.

S dôrazom na ochranu zdravia sme zaviedli nasledujúce pravidlá a odporúčania, prosíme vás o ich akceptovanie.

Detailné znenie opatrení si môžete pozrieť tu
PRED PRÍCHODOM

Milí hostia, ak pociťujete alebo ste počas 14 dní pred príchodom pociťovali príznaky ochorenia, ako sú zvýšená telesná teplota, suchý kašeľ, bolesti hrdla, hlavy a únava, prosíme, zvážte zrušenie alebo presun svojho pobytu. Veľmi radi vám vyjdeme v ústrety a presunieme váš termín. 

V záujme ochrany zdravia hostí a zamestnancov si vyhradzujeme právo zamedziť vstup a zrušiť rezerváciu osobám s pretrvávajúcimi vyššie uvedenými príznakmi ochorenia.  

Na náhle požiadavky o zmenu termínu pobytu súvisiace so zhoršením zdravotného stavu reagujeme zrušením alebo presunutím pobytu podľa požiadaviek a obsadenosti. 

V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností, prosíme, kontaktujte recepciu Hotela Lomnica telefonicky na +421 52 285 3500 alebo e-mailom reception@hotellomnica.sk.

RECEPCIA

Počas check-inu je každý hosť povinný podpísať čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktorým potvrdzuje, že si je vedomý právnych následkov v prípade nepravdivého vyhlásenia.

Mrzí nás, že táto aktuálna situácia nás núti upraviť uvítací rituál. Dočasne sme obmedzili pozdrav podaním ruky a zaviedli sme expresný check in, počas ktorého prebehne registrácia a odovzdanie kartičky od izby. Všetky dôležité informácie o pobyte si budete môcť prečítať v pohodlí izby pri welcome drinku. Všetky dodatočné informácie vám radi poskytneme prostredníctvom telefonického rozhovoru.

Vo verejných priestoroch hotela, prosíme, dezinfikujte si ruky a noste rúško. Ak ho nemáte so sebou, jednorazové a textilné rúška si môžete zakúpiť v hotelovom obchodíku, kde nájdete aj sortiment dezinfekcie. K dispozícii sú pre vás aj dezinfekčné stojany, ktoré sú umiestnené v priestoroch hotela. 

Počas check-inu a pohybu v hoteli, prosíme, dodržiavajte vzdialenosť 1,5 – 2 m a vstupujte po jednom, resp. v skupinke rodinných príslušníkov.

RECEPCIA

V prípade podozrenia alebo zistenia príznakov ochorenia COVID-19 počas príchodu alebo pobytu v našom hoteli, prosíme, zostaňte v hotelovej izbe a bezodkladne telefonicky informujte recepciu.

V spolupráci so sieťou laboratórií Medirex vám v prípade podozrenia a nevyhnutnosti zabezpečíme expresný termín odberu na testovanie COVID-19.

O vašu batožinu sa radi i naďalej postarajú naši portieri a po príchode na izbu ju podľa požiadaviek vydezinfikujú. Portieri používajú pri kontakte s osobnými vecami hostí jednorazové rukavice a pri parkovaní dezinfikujú všetky dotykové plochy vo vozidle.

Perá a hotelové karty na recepcii pravidelne po každom použití dezinfikujeme

Uprednostňujeme bezkontaktný spôsob platby.

Kladieme zvýšený dôraz na dezinfekciu všetkých dotykových povrchov v izbách.  

Počas pobytu máte možnosť požiadať recepciu o nevstupovanie personálu do izby. Zároveň môžete požiadať o neupratovanie izby. 

Pri komunikácii s recepciou uprednostňujte telefonický kontakt – klapka 500.

PROCEDÚRY

Pred realizáciou procedúry alebo ošetrenia, prosíme, vyplňte zdravotný dotazník, ktorý slúži na zníženie rizika nákazy. Vyhradzujeme si právo odmietnuť výkon procedúry v prípade, že sa u vás objavia príznaky ochorenia.

Zamestnanci a wellness terapeuti nosia rúško počas všetkých procedúr a dezinfikujú si ruky vo zvýšenej miere. 

Taktiež dôkladne, po každom hosťovi, dezinfikujú masérske miestnosti.

SPOLOČNÉ PRIESTORY, VÝŤAHY, TOALETY

Všetky verejné priestory hotela a dotykové plochy dezinfikujeme a čistíme vo zvýšenej miere. Priestory pravidelne vetráme, pričom architektonická stavba hotela umožňuje vysokú frekvenciu cirkulácie vzduchu.

V hoteli využívame aj dezinfekciu vzduchu ozónom. Čistotu vzduchu zabezpečujeme pravidelnou výmenou filtrov a revíziou vzduchotechniky. 

Výťah odporúčame používať samostatne alebo v skupinkách osôb, ktoré sú na pobyte spolu. 

Hotel je pri vstupoch, v chodbách, frekventovaných priestoroch pohybu vybavený dezinfekčnými stanicami s bezdotykovým senzorovým dávkovačom, ktorý obsahuje dezinfekčnú penu s alkoholom. 

Hygienické zariadenia sú vybavené tekutým mydlom, dezinfekčným prípravkom a jednorazovými papierovými obrúskami.

REŠTAURÁCIE A KAVIAREŇ

Pred vstupom do ktorejkoľvek gastronomickej prevádzky, prosíme, vydezinfikujte si ruky antibakteriálnym roztokom.

Počas návštevy našich stravovacích prevádzok noste rúško, s výnimkou konzumácie jedál a nápojov. Prosíme, dodržujte požadovaný odstup

Stoly a inventár pravidelne dezinfikujeme.

Uprednostňujeme bezkontaktný spôsob platby.

V stravovacej časti hotela v rámci legislatívy SR dodržiavame pokyny Úradu verejného zdravotníctva, ktorý zabezpečuje prísne dodržiavanie kontroly potravín, skladovania a spracovania, ako aj hygieny, pričom v tomto duchu zabezpečujeme pravidelné povinné školenia zamestnancov. 

REŠTAURÁCIE A KAVIAREŇ

Kaviareň Mozart a reštaurácie Sissi a Franz Josef sme dočasne presunuli na prekrytú terasu Hotela Lomnica s vyhrievanými lampami. 

Raňajky sú podávané v čase od 8.00 do 11.00 hod. na terase formou studeného taniera, pozostávajúce z Á la carte menu, pečiva, sladkého pečiva, teplých a studených nápojov.
Obed alebo večeru si môžete vychutnať vo forme Á la carte menu s konzumáciou na terase hotela alebo formou take away v čase od 12.00 do 21.00 hod. (posledná objednávka jedla je možná najneskôr o 20.45 hod.).
V prípade záujmu môžete využiť aj náš room servis s ponukou teplých a studených alko/nealko nápojov. Prípadne si môžete objednať nárezový tanier, ktorý obsahuje mäsové, syrové a šunkové variácie, domáci chlebík a výber horčíc.
Objedávanie je možné na klapke„516“. Room servis je Vám k dispozícii od 12.00 do 22.00 hod. (posledná objednávka je možná najneskôr o 21.45 hod.).
Pokiaľ máte chuť vyskúšať štýl „street food“, pred Hotelom Lomnica nájdete prekryté námestie a WineCar s ponukou teplých a studených nápojov, FoodCar s „Hotel Van Menu“ jedál zostavených na mieru

ZAMESTNANCI

Našich zamestnancov pravidelne školíme o protiepidemiologických opatreniach. Každý zamestnanec, ktorý prichádza do kontaktu s hosťom, povinne nosí rúško počas celej svojej zmeny a pravidelne dodržiava všetky hygienické opatrenia

Zamestnanecké priestory sú vybavené dezinfekciou.

Zamestnanci si pri vstupe do hotela cez svoje priestory povinne dezinfikujú ruky.

Naši zamestnanci sú povinní informovať svojho nadriadeného o svojom pohybe mimo územia SR, prípadne o pohybe v rizikových oblastiach a regiónoch. Zamestnanci, ktorí sa ocitli v rizikovej krajine, prípadne v oblasti či regióne SR, ktoré sú na základe rozhodnutia ÚVZ uvádzané ako rizikové, sú povinní pred príchodom/návratom do pracovného režimu absolvovať testovanie, prípadne zároveň zotrvať podľa aktuálnych pokynov ÚVZ SR v domácej karanténe. 

Zamestnávateľ garantuje v prípade potreby urýchlený prístup k testovaniu na COVID-19 v sieti laboratórií Medirex všetkým členom tímu a ich rodinným príslušníkom.


Ďakujeme, že akceptujete prípadný diskomfort v ponuke služieb.


Naďalej pravidelne sledujeme aktuálne dianie a nariadenia vlády a upravujeme ponuku služieb a priestory hotela podľa aktuálnych informácií. V tejto situácii sa riadime aj pokynmi Asociácie hotelov a reštaurácií (ktorej sme členom), ktorá úzko spolupracuje s Úradom verejného zdravotníctva a vydáva pravidelné (na týždennej báze) usmernenia a pokyny k prevádzke hotelovej a stravovacej časti. Zároveň spolupracujeme so zazmluvnenou Pracovnou zdravotnou službou pri konzultáciách ohľadom opatrení pre segment gastronómie a hospitality.