Zavolajte nám +421 52 285 3500alebo nám napíšte na reception@hotellomnica.sk

Zavolajte nám +421 52 285 3500

Späť na blog

Veľká noc u Prvej dámy ponesie rukopis umelcov

Prebúdzanie jari je už odjakživa spojené so sviatkami Veľkej noci, a preto ak ešte nemáte naplánované, kde by ste ich s rodinou a svojimi blízkymi strávili, čo tak sa zastaviť v Hoteli Lomnica? 
V priestoroch Prvej dámy rozhodne nebude núdza o bohatý program, 
no predovšetkým o tradície, ktoré sme tentokrát spojili s komediálnym predstavením Hamlet. 

Každé ročné je obdobie v Hoteli Lomnica oživené špecifickým kultúrnym podujatím, a inak tomu nebude ani v prípade Veľkej noci, ktorá je už za dverami. Ak Vás irituje predstava sviatkov strávených doma, sviatočný relax s blízkymi či s priateľmi môžete tento rok prežiť u Prvej Dámy Tatier. A že to bude zážitok, o tom vás presvedčíme v nasledujúcich riadkoch.

Tradičné veľkonočné raňajky 

Zo striedmosti do hodovania. Už celé stáročia predchádza veľkonočným sviatkom štyridsaťdňový pôst, ktorý sa nevzťahuje len na jedlo, ale aj životný štýl. Počas pôstnych dní naši predkovia konzumovali jednoduchú bezmäsitú stravu, zloženú zo zemiakov, strukovín, kyslej kapusty a sušeného ovocia. Sviatky Veľkej noci sa však v Hoteli Lomnica predvedú v podobe hojnosti, a to už od skorého rána. Ochutnať môžete šunky, údené mäso, vajíčka, syry, klobásky, jogurty, naše vlastné chrumkavé pečivo či veľkonočné koláče alebo sladké kaše, ktoré si môžete namixovať. Samozrejme, na svoje si prídu aj vegáni. Bohato prestreté stoly Prvej dámy vás zaručene nenechajú hladných a vychutnať si ich budete môcť od nedele 21. apríla do pondelka 22. apríla.

Na svoje si prídu deti aj dospelí

Pri tvorbe programu nášho veľkonočného pobytu sme mysleli aj na rodičov s deťmi. V detskom kútiku, ktorý vám bude k dispozícii od piatku do nedele vždy od 16.00 hod. do 21.00 hod., sme pripravili pre najmenších animačný program s tvorivou dielňou.

Veľkonočný pondelok v znamení tradícií 

V spolupráci so Štátnym divadlom Košice sme si pre vás pripravili i pondelkový program pozostávajúci z hudby, spevu a núdza nebude ani o tradičnú oblievačku, ktorá začne o 10.30 hod. v Kaviarni Mozart.

Podvečerné posedenia v kaviarni so živou hudbou 

Aká by to bola Veľká noc bez kvalitnej hudby? Sviatočnú náladu vo vás podnieti živá hudba, ktorú si pri dobrom drinku môžete v podvečerných hodinách vychutnať v Kaviarni Mozart.

Unikátna verzia najslávnejšej Shakespearovej drámy ako komédia

Hamlet je najznámejšou a najčastejšie citovanou divadelnou hrou anglického dramatika Williama Shakespeara, a tak právom patrí medzi najinscenovanejšie hry vo všetkých krajinách západnej kultúry. Fanúšikov divadelných predstavení potešíme, pretože Hamlet mieri aj do priestorov Hotela Lomnica, a to konkrétne 21. 4. 2019 v dvoch časových líniách o 17.00 a 19.00. Hamleta však uvidíte v úplne inej verzii, než ste zvyknutí, o čom už vypovedá len samotný názov Hamlet alebo Nález lebky. Na pódiu sa vám predstaví komediálne spracovanie alebo jarmočná improvizácia na tému najznámejšej tragédie v dejinách dramatiky. Nepremeškajte strhujúci príbeh princa dánskeho v špecifickom prevedení. Réžia: Jakub Nvota, Hrajú: L. Hurajová/, Z. Kyzeková, Š. Richtárech, Š. Martinovič, J. Nvota,P. Buocik/K. Mikulčík

Predaj lístkov: reception@hotellomnica.sk, +421 52 285 35 00, Vstup 20 €
Online predaj Hamlet, alebo nález lebky 21. apríla o 17.00 hod.
Online predaj Hamlet, alebo nález lebky 21. apríla o 19.00 hod.

Novinky na váš e-mail

Nepremeškajte akcie, pozvánky na koncerty a ďalšie novinky z Hotela Lomnica. Zadajte váš e-mail a o všetkom sa dozviete medzi prvými.