Zavolajte nám +421 52 285 3500alebo nám napíšte na reception@hotellomnica.sk

Zavolajte nám +421 52 285 3500

Inšpirácie
na každom kroku

Kolíska umenia od veľmajstrov


Galéria Lomnica predstavuje priestor, v ktorom budete mať vždy príležitosť nasať kus histórie, umenia či tatranskej tradície. Nájdete v nej pravidelné výstavy od niekoľkých zberateľov slovenského umenia a uvidíte diela od mnohých velikánov. Keďže je hotel považovaný za kultúrne a prírodné miesto mimoriadneho významu, spoločne s verejnou galériou bolo zapísané v spolupráci s Krajským pamiatkovým úradom. Chcete vedieť viac o aktuálnych výstavách?

Vladimír Kompánek

Zima pri humnách

Milan Laluha

Tetka s ujom

Vladimír Kompánek

Modrý kostolík

Milan Laluha

Kompozícia I.

Veľká a Malá galéria

Dve podoby slovenského príbehu v maľbe

Dvojexpozícia z cyklu Staré Slovensko v novom svete mapuje tvorbu dvoch kľúčových osobností povojnovej moderny – Milana Laluhu a Vladimíra Kompánka. Výstava sa  intenzívne a koncentruje na väčšie zbierkové konvolúty z tvorby vytypovaných umelcov. 

Viac o výstave
Chodbová galéria priliehajúca ku kaviarni Mozart

Žena v maľbe 20. storočia

Téma ženy, milenky, manželky, matky, starej mamy je stará ako umenie samo. Ambíciou výstavy je – na základe zbierkových akvizícií Galérie Lomnica (Skutecký, Mousson, Mallý, Hála, Bazovský, Alexy, Weiner-Kráľ) – podať obraz vývoja tejto nádhernej témy v slovenskom maliarstve 20. storočia. 

Viac o výstave
Chodbová galéria pri Reštaurácii a vinárni Franz Jozef

Božena, Andrej a Martin Augustínovci – výber z tvorby

Výber z tvorby skvelého rodinného triumvirátu, v ktorom nájdete prierez ich tvorby od komornej maľby a starých japonských techník hĺbkotlače, cez poetické kresby, grafiky a mandaly až po obrazy frašiek súčasného partnerského aj spoločenského života.

Viac o výstave
Vystavené diela

Galéria, v ktorej sa dá bývať


Prvá dáma Tatier disponuje bezmála 500 akvizíciami, ktoré zachytávajú úžasný umelecko-historický oblúk od prelomu 19. a 20. storočia s plenérovými, luministickými a Impresívnymi tendenciami cez klasickú slovenskú medzivojnovú modernu až po revitalizáciu odkazu v generácii skupiny galandovcov. Nechýbajú ani silné mimo skupinové a nadgeneračné medzivojnové a povojnové tendencie. Diela sa nachádzajú nielen po chodbách či v dvoch galériách, no taktiež sú rozmiestnené priamo po jednotlivých izbách, a tak Hotel Lomnica právom nesie originálne označenie –
Galéria, v ktorej sa dá bývať.

Viac o dielach

Lektorované prehliadky

Štvrtok ~ Nedeľa

10.00 ~ 20.00

Kontakt

+421 52 285 3500

Bezplatný

Vstup

* V prípade záujmu o prehliadku galérie v týchto dňoch alebo v prípade záujmu o skupinové prehliadky nad 10 osôb je potrebné kontaktovať recepciu vopred. * Rezervácie sú odporúčané a nevyhnutné len v Pondelok – Stredu

Galerijné publikácie

promo image

Hála v Lomnici

Objavte Tatry očami Hálu
promo image

Slovenský príbeh v maľbe

Spoznajte Staré Slovensko v novom svete
promo image

Slovenský príbeh v maľbe

Dve podoby slovenského príbehu v maľbe

Kurátor galérie

„Ako mladý kunsthistorik som mal česť podieľať sa na otvorení Bazovského galérie v Trenčíne. Potom ako správca zbierok a vedúci odborného oddelenia som sa venoval rozsiahlej výstavnej, publikačnej, kurátorskej, pedagogickej a súdno-znaleckej činnosti doma i v zahraničí. Som rád, že tieto skúsenosti môžem po rokoch opäť zhodnotiť v unikátnom projekte Galérie Lomnica."  

Marián Kvasnička

* Galerijné publikácie od autorov Mariána Kvasničku, Jozefa Vydrnáka, Petera Bližnáka a Pavla Moška si môžete kúpiť na recepcii hotela, v hotelovom obchodíku alebo objednať telefonicky či e-mailom.

Chcete mať celú galériu v telefóne?


Pre všetkých návštevníkov je k dispozícii mobilná aplikácia Galéria Lomnica, ktorá je multimediálnym osobným sprievodcom galériou. Pomocou nej sa môžu hostia dozvedieť viac o každom obraze a jeho autorovi, ktorý sa tu nachádza. Pri danom obraze si stačí do vášho telefónu naskenovať príslušný QR kód a následne sa vám k vybranému dielu zobrazia všetky zaujímavosti. V prípade potreby je možné si zapožičať tablet s aplikáciou na recepcii hotela a užiť si tak prehliadku galérie naplno.