Zavolajte nám +421 52 285 3500alebo nám napíšte na reception@hotellomnica.sk

Zavolajte nám +421 52 285 3500

Späť na blog

Top momenty roka 2018

Prelom rokov prináša priestor na zastavenie sa a zhodnotenie minulosti.
Pri šálke dobrej kávy či pohári vína sa aj s kolegami obzeráme za minulosťou a všetkým, čo sme vám ako hosťom a priateľom Hotela Lomnica minulý rok priniesli. Hodnotíme našu cestu a skladáme ďalšiu mozaiku nezabudnuteľných zážitkov s Prvou dámou Tatier.

Aj tento rok sme si spoločne užili tretí ročník podujatia s názvom Symphony night.
V rámci hudobného podujatia vystúpili kvalitní hudobníci ako Adam Ďurica, Sima Martausová, BuranoWski či Peter Lipa.
Speváci odspievali nielen svoje top hity, ale pripravili pre vás aj špeciálne aranžmán na tému výročia ČSR. Na podujatí ich sprevádzal Top Big Band pod vedením Adriána Harvana.

V roku 2018 sme sa snažili prekročiť vlastný tieň. Podarilo sa nám to aj vďaka spolupráci s uznávanými tvárami medzinárodnej gastronómie. Prvou lastovičkou bol POP UP s názvom LES. Do úžasu nás priviedol český barman, trendsetter v molekulárnej mixológií a autor doslova fantazijných koktailov, Pavel Tvaroh. 

O mesiac neskôr v Lomnici hosťoval michelinský šéfkuchár Radek Kašpárek, ktorý nám v spolupráci s Tomášom Levým predviedol odvážne chute a tvorivú re-interpretáciu kulinárskej tradície v Tatrách.
Dva špeciálne večery s príznačným názvom „Field v Tatrách alebo Four – Hands dinner“ boli vypredané do posledného miesta a priniesli neopakovateľný gastronomický zážitok.

Do gastronomických výšin nás priviedol unikátny autorský POP UP v zložení Levý & Forejt. Večer bol doslova ódou na gastronómiu inšpirovanú kulinárskym umením prvej republiky. Celý večer sa niesol v znamení vysokej profesionality, no aj vďaka jeho uvoľnenej a interaktívnej atmosfére sa zaradil medzi to naj, čo ste v Reštaruácii Sissi mohli minulý rok zažiť. 

Séria našich kulinárskych pop up večerov pokračovala aj ďalej na západ. V roli hostí sme sa predstavili v reštaruácii Fach.

Hotel Lomnica predstavuje priestor, v ktorom budete mať vždy príležitosť nasať kus histórie, umenia či tatranskej tradície. V Galérii Lomnica ste mali možnosť vzhliadnuť výstavy Slovenský príbeh v maľbe, Príbeh slovenskej krajinomaľby z cyklu STARÉ SLOVENSKO V NOVOM SVETE. Pod záštitou autorov Mariána Kvasničku, Jozefa Vydrnáka, Petera Bližnáka a Pavla Moška vznikla aj rovnomenná a naša už tretia galerijná publikácia.  

Počas tretieho adventného víkendu ste si mohli naplno vychutnať čarovnú atmosféru Vianoc, plnú pôvabných tónov príjemnej hudby, vôní vareného vína, tradícií a ľudovej remeselnej tvorby. Organizácia vianočných trhov sa stala našou obľúbenou tradíciou.

Ďakujeme vám zo srdca za každú návštevu, povzbudenie, a za to, že sa nám spolu s vami podarilo z tohto prostredia vytvoriť miesto, ktoré si môže dať prívlastok „rodinné“. 
Tešíme sa na všetky výnimočné zážitky, ktoré spolu s vami prežijeme v roku 2019. Novinky na váš e-mail

Nepremeškajte akcie, pozvánky na koncerty a ďalšie novinky z Hotela Lomnica. Zadajte váš e-mail a o všetkom sa dozviete medzi prvými.