Nepremeškajte tretí ročník Symphony night 2018

Späť na blog

Ak sa spoja štyri zvučné mená s Top Big Bandom pod vedením Adriána Harvana, famózne exteriérové priestory Prvej dámy Tatier do jedného umeleckého balíčka, je nad slnko jasné, že sa blíži udalosť roka –
Symphony Night! 

Znamenitý event s názvom Symphony Night 2018 sa bude aj tento rok konať v magických exteriérových priestoroch Hotela Lomnica vo Vysokých Tatrách (terasa hotela), a to konkrétne v dátume 29. 7. 2018 o 19.30. Mnohým návštevníkom tak podujatie sprostredkuje nielen originálny hudobný zážitok, ale aj relax, ktorý sa pred štartom do pracovného kolobehu zíde všetkým ako soľ. Tohtoročnou zvláštnosťou bude prepojenie osláv 100. výročia vzniku ČSR, keďže aj Hotel Lomnica je považovaný za prvorepublikový hotel. 

V rámci hudobného podujatia vystúpia kvalitní hudobníci ako Adam Ďurica, Sima Martausová, BuranoWski či Peter Lipa. Speváci odspievajú nielen svoje top hity, no pripravili si pre vás aj špeciálne aranžmán na tému výročia ČSR. Na podujatí ich bude sprevádzať Top Big Band pod vedením Adriána Harvana.

Adam Ďurica (30) – Autor najpopulárnejších hitov Mandolína či Neľutujem

Adam Ďurica ako basgitarista a spevák pôsobil v skupinách Analógia a Storm. Jeho sólové spevácke začiatky sú spojené s prvým ročníkom speváckej šou Slovensko hľadá Superstar (SHS1), v ktorej sa dostal do TOP 50 a neskôr do užšieho výberu. Za svoju kariéru získal množstvo ocenení a je autorom tých najchytľavejších rádiových hitov ako Mandolína či Neľutujem.

Simona Martausová (30) – Speváčka roka 2018

Sympatická umelkyňa je známa svojím nežným prejavom. Miluje dobré jedlo, hory, sneh, kávu či kvalitné víno. Po strednej priemyselnej škole (odbor TIS), po vysokej škole (AKU v Banskej Bystrici) a počas pôsobenia v Radošinskom naivnom divadle si ju údajne našla hudba sama. Nikdy sa totiž netúžila stať speváčkou. V roku 2014 jej Zväz autorov a interpretov populárnej hudby udelil ocenenie Objav roka a album roka (za album Dobrý deň, to som ja). V roku 2018 získala ocenenie Speváčka roka.

 

Peter Lipa (75) – Najvýznamnejšia osobnosť slovenskej jazzovej scény

Vytvoril osobitý vokálny prejav s dôrazom na text. Jeho hudba vychádza zo spojenia jazzu a blues. Ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v jazzovej hudbe slovenčinu. V jeho repertoári nájdete tradicionály, štandardy z oblasti swingu a moderného jazzu.
 Posledných desať rokov sa venuje najmä pôvodným piesňam, ktoré vznikajú na texty. Priznáva ovplyvnenie spevákmi, ako sú Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či Bobby McFerrin.

 

BuranoWski (28) – Nezabudnuteľný spevák so zamatovým hlasom

Určite ste už počuli o mladom talentovanom spevákovi Tomášovi Buranovskom s nezameniteľnou farbou hlasu, ktorý zaujal aj odbornú porotu v populárnych televíznych súťažiach (SuperStar 2007, Česko Slovensko má talent 2011). Na hudobnú scénu sa rozhodol vrátiť vo veľkom štýle, a preto prišiel s novým umeleckým menom BuranoWski, ale tiež so sviežim hudobným repertoárom. Jeho nové hity vás rozhodne dostanú do kolien.

Vystúpenie je prístupné širokej verejnosti zadarmo. 

Novinky na váš e-mail

Nepremeškajte akcie, pozvánky na koncerty a ďalšie novinky z Hotela Lomnica. Zadajte váš e-mail a o všetkom sa dozviete medzi prvými.