Zavolajte nám +421 52 285 3500alebo nám napíšte na reception@hotellomnica.sk

Zavolajte nám +421 52 285 3500

Späť na blog

Spoznajte nášho dodávateľa mäsa — rodinnú firmu KRAVA&CO

Myšlienka produkovať kvalitné hovädzie a teľacie mäso sa u nich zrodila až po narodení ich prvého synčeka a k dnešnému dňu hospodária už na vyše 3 000 ha pôdy, ktorá slúži ako krmovinová základňa pre chovné zvieratá. Prečítajte si zaujímavé okolnosti týkajúce sa vzniku rodinnej firmy Krava&Co.

Už od prvých príkrmov batoľaťa sa odporúča ako zdroj dôležitých živín aj jemné, chudé teľacie mäsko. A práve tu nastal u vlastníka firmy Krava&Co podstatný zlom. Spoločne s manželkou totiž majiteľ firmy túžil vybudovať u svojich detí čo najkvalitnejšie stravovacie základy, z ktorých budú jeho ratolesti čerpať po celý svoj život. V tom čase sa preto vydali hľadať kvalitné mäsové výrobky do centra Bratislavy. Na ich prekvapenie
však možností bolo málo a mnohokrát boli aj samotné dodávky obmedzené, a to napriek tomu, že Slovensko disponuje nekonečným potenciálom produkovať pravé poctivé potraviny.

Keď sa však naskytla možnosť viesť a zveľaďovať farmy na východe Slovenska, neváhali ani minútu a s celou rodinkou sa tam presťahovali. Túžili si vytvoriť podnik, ktorý by pozitívne prispel k zmenám v regióne. Od roku 2013 tak začali vytvárať kvalitné zázemie na produkciu mäsa. K dnešnému dňu rodinná firma hospodári na vyše 3 000 ha pôdy, ktorá slúži ako krmovinová základňa pre chovné zvieratá. Farmy sa začali postupne rozrastať, a oni nazbierali dostatok cenných skúseností, až nastal ten správny čas založiť firmu s názvom KRAVA&CO.

Záruka kvality bez negatívnych stôp na životnom prostredí

Známy brand je už v súčasnostijedným z významných a overených lokálnych dodávateľov mäsa do kuchyne HotelaLomnica, a to so zárukou tej najvyššej kvality. Stotožňujeme sa s názorommajiteľa, že cesta k získaniu
poctivých surovín sa nedá skrátiť ani oklamať. Je totiž nesmierne dôležité, abysme sa naučili vychutnávať si poctivé produkty hoci v menšom množstve, ale zatov mnohonásobne vyššej kvalite a v adekvátnej výživovej hodnote. Krava&Codokonca prináša prvotriedny gurmánsky zážitok bez toho, aby svojou produkciouzanechávala negatívne stopy na našom životnom prostredí.


Text: Zuzana Antalová / Krava & Co • Zdroj foto: Marek Hajkovský

Novinky na váš e-mail

Nepremeškajte akcie, pozvánky na koncerty a ďalšie novinky z Hotela Lomnica. Zadajte váš e-mail a o všetkom sa dozviete medzi prvými.