Zavolajte nám +421 52 285 3500alebo nám napíšte na reception@hotellomnica.sk

Zavolajte nám +421 52 285 3500

Späť na blog

Pop up „More“ priniesol do Hotela Lomnica gastronomické vlnobitie

Degustovať jednotlivé chody s prímesou exotiky servírované napríklad 
v lastúrach, namiesto obyčajného stola sedieť za „paddleboardom“, 
alebo sa nechať unášať pohľadom na pestrofarebné papagáje či prítomnosťou plávajúcej morskej panny. Celkom uletená predstava, však? 
Na to, aby ste zažili identickú scénku, ste v jeden marcový víkend nemuseli jazdiť ďaleko. Magický morský svet ste mohli zažiť priamo vo wellness centre Hotela Lomnica.

To, čo sa odohralo počas 15. a 16. marca u Prvej dámy bolo na míle vzdialené tomu,
čo bežne popisujú rôzne gastronomické výklady o fine diningu. Aj tu sa opäť potvrdilo, že nabifľovaná poučka o zážitku pre všetky zmysly môže v istom momente svojím spracovaním predbehnúť aj obligátne texty v knihách. V prípade nedávnej zážitkovej večere dostali senzorické receptory prítomných hostí skutočne zabrať. Ich zrak, čuch, chuť, sluch či hmat sa spoločne predbiehali v tom, aby stíhali zachytiť nezameniteľnú morskú atmosféru so slušnou dávkou experimentálnych chutí, pod synonymom „MORE“. Dve posádky spojené do jedného tímu vedené
pod dozorom dvoch „kapitánov“ - Tvaroh a Levý, spoločne vyeskalovali ten najzvláštnejší a najunikátnejší gastronomický zážitok pod Tatrami.

V hlavnej úlohe tímy - Tvaroh a Levý

S myšlienkou vytvoriť originálny koncept „MORE“ sa jeho hlavní tvorcovia Pavel Tvaroh a Tomáš Levý pohrávali takmer rok a po absolvovaní minuloročnej šou
s názvom „LES“ bolo jasné, že táto dvojica si na spoločnej vlne uletí aj tentokrát. Prítomným hosťom naservírovali príboj gurmánskych zážitkov od začiatku
až po koniec... Amuse-bouche bol servírovaný priamo do úst a po záverečnom chode sa oddychovalo vo vírivke.

Vitajte v exotickej džungli!

Pri vstupe do wellness centra sa naskytol pohľad ako pre bohov. Krásne, no zároveň neobyčajné, extravagantné, no zároveň autentické. Prostredie, v ktorom sa event odohrával, pripomínalo ostrov ležiaci pri rovníku. Spoza paliem sa ozýval škrekot papagájov, vlny v bazéne unášali morskú pannu a v zátiší sa v piesku vyhrievali hady. Už len samotný úvod bol signálom toho, že zažijeme „MORE“ spoza hraníc bežného vnímania.

Servíroval sa úhor aj slaninový kaviár

Po privítaní morskou pannou hostí usadila skupina šiestich potetovaných námorníkov. Na netradičnom stole ukrytom za palmami plávali zlaté rybky a ležalo miniatúrne leporelo s výjavmi exotického raja. Špecifikácia jedál bola bližšie vyjadrená obrázkami, a tak fantázia hostí začala naberať na obrátkach. 

Nasledovala záplava jedenástich drinkov, ktorá sa dokonale snúbila s jednotlivými chodmi nielen v chuti, ale aj v servise. Podávalo sa Mojito v pohári s plávajúcimi rybkami, vychutnávali sa hyperdimenzionálne drinky v kombinácii s odvážnymi fine diningovými variáciami.  Práve tie najextrémnejšie si vyslúžili lavínu pochvál.
Viete si predstaviť nápoj, ktorý doslova zelektrizuje všetky vaše chuťové poháriky
v kombinácii s úhorom? Alebo chuť najlahodnejšieho čokoládovo-karamelového drinku, ktorého súčasťou je slanina?
Bolo úžasné sledovať, aký dôraz kladie Pavel na multisenzorickú konzumáciu drinkov. Difúzovaný koňak s perlou z cukrovej vaty šumel a voňal ako more. V kreatíve a chuti nezaostávali ani jednotlivé pokrmy. Ryžový chips zafarbený clitoriou so zubáčom
a gélom z jazmínu posypaný vyprážanými šupinami patril medzi delikatesy večera.

Tí, ktorí zažili „MORE“, budú určite súhlasiť, že tomuto zážitku sa vyrovná jedine NEBO.

Novinky na váš e-mail

Nepremeškajte akcie, pozvánky na koncerty a ďalšie novinky z Hotela Lomnica. Zadajte váš e-mail a o všetkom sa dozviete medzi prvými.