Zavolajte nám +421 52 285 3500alebo nám napíšte na reception@hotellomnica.sk

Zavolajte nám +421 52 285 3500

Späť na blog

Pastry Chef Matúš Reľovský absolvoval školenie u celosvetového majstra

Vzdelával sa u revolučného cukrára Jordiho Bordasa

Talentmanažment, ktorý ide ruka v ruke s rozvojom nadania zamestnancov, považujeme v Hoteli Lomnica za kľúčový. Neustále chceme motivovať našich ľudí a posúvať ich hranice a kreativitu vpred, aby sme v konečnom výsledku spoločne kráčali k vytúženým cieľom. Keďže aj tí najväčší odborníci sa potrebujú neustále vzdelávať, novým vedomostiam sa nebráni ani náš skúsený Pastry Chef Matúš Reľovský. Len prednedávnom navštívil Cukrársku akadémiu IPPA v Prahe, kde prebiehalo intenzívne školenie pod taktovkou top šéfcukrára Jordiho Bordasa.

Svetoznámy šéfcukrár Jordi Bordas sa považuje za revolucionára v cukrárenskej oblasti. Po tom, ako sa v roku 2011 stal majstrom sveta v cukrárni Sirha Lyon, začal vyvíjať nové subjektívne recepty. Práve intenzívna práca ho priviedla k odprezentovaniu jeho vlastnej metódy s názvom B-concept, ktorú nedávno odprezentoval aj v Česku. Jordi totiž v súčasnosti cestuje po celom svete ako globálny veľvyslanec dvoch spoločnosti – Felchlin, ktorá vyrába čokoládu, a Ravifruit, ktorá vyrába ovocné pyré. 

Odborníkmi uznávaný gastroumelec nedávno viedol kurz aj v Prahe a významný moment si nenechal ujsť ani náš Matúš, ktorý si v „stovežatej“ opäť zasadol do školských lavíc. Aké však boli jeho pocity tesne po skončení kurzu? „Školenie v Prahe bolo v podaní tohto majstra famózne. Vysvetľoval metódu B-concept, ktorá hovorí o tom, ako nahrádzať nezdravé suroviny zdravšími, ako vytvárať bezlepkové a bezlaktózové dezerty, ktoré chutia dokonca lepšie, než tie klasické. Ide o techniku vytvorenia zdravších, ľahších a chutnejších receptov v doslovnom preklade „od nuly“ alebo „z ničoho“. B-concept je alternatíva alebo plán B, ktorý cukrárom umožňuje zlepšovať sa a vyvíjať svoje vlastné receptúry dezertov. 

Venoval sa tiež témam rôznych surovín, ktoré obsahujú viac vitamínov a minerálov, alebo ako nahrádzať klasický cukor kokosovým, ktorý nie je rafinovaný,“ ozrejmuje nadšene Pastry Chef Kaviarne Mozart. Niet pochýb o tom, že o informácie v ten deň nebola núdza a aj Matúšova myseľ pracovala na plné obrátky, aby si všetky podstatné fakty uchoval v pamäti. „Prvý deň som mal doslova hlavu ako balón, ale postupne mi všetky informácie do seba zapadali ako puzzle. Neviem sa dočkať, až B-concept využijem aj u nás v hoteli, a dokonca to bude už čoskoro,“ dodal s potmehúdskym úsmevom.

Novinky na váš e-mail

Nepremeškajte akcie, pozvánky na koncerty a ďalšie novinky z Hotela Lomnica. Zadajte váš e-mail a o všetkom sa dozviete medzi prvými.