Vychutnajte si vínne destiláty najjemnejšej kvaliy s degustačným menu

Späť na blog

Vychutnajte si vínne destiláty najjemnejšej kvality priamo z kolísky koňakov Grande Champagne, v spojení s dokonale vyladeným degustačným menu Gaba Kocáka.

Milujete kvalitný koňak? Chcete vedieť čo ovplyvňuje jeho buket, a ktoré ingrediencie pozdvihnú chuť tohto vzácneho destilátu?

Príďte 21.10. do Hotela Lomnica, kde sa o svoje znalosti a poháre prvotriedneho koňaku TIFFON  podelí someliér Florian Rougier.
Dokonalý zážitok z chutí podčiarkne špeciálne vyladené osemchodové degustačné menu, pripravené naším šéfkuchárom Gabom Kocákom.

Rezervujte si svoje miesto ešte dnes! Kapacita je obmedzená.

Čertovský nápad


Destilovať víno dvakrát bol skutočne čertovský nápad. Legenda zo 17. storočia tvrdí, že túto myšlienku vnukol francúzskemu rytierovi v sne samotný diabol.
V tom období sa začalo víno konzervovať destiláciou. Dvojitou destiláciou v medenom prístroji však vyrobili alkohol nečakanej jemnej kvality. Príbeh koňaku sa tu nekončí. Aby sa dostal do finálnej podoby, zreje v nových dubových sudoch minimálne dva a pol roka. Čím dlhšie koňak dozrieva v mladých sudoch, tým dlhšie musí zrieť v starých. Takto získava typickú jantárovú farbu a buket.

 

Anjelská daň

Počas zrenia dochádza ročne k odparovaniu cca 3 % koňaku, čo je anjelskou daňou, ktorá uberá sudom na objeme a pridáva starým koňakom na hodnote.

Koňaky Tiffon

Už päť generácií stráži rodina Tiffon všetky znalosti, zručnosti a postupy, ktoré sa dedia z pokolenia na pokolenie. Vďaka tomu, produkuje v kolíske koňakov Grande Champagne, prvotriedny destilát už viac ako 130 rokov.

Zažite jedinečné spojenie chutí prvýkrát na Slovensku

 

Prinášame vám skutočne jedinečný zážitok z chutí výberových koňakov Tiffon.
Tieto tri pozície 60 YO, 80 YO a 100 YO, budú prezentované prvýkrát na Slovensku a práve v Hoteli Lomnica.
Pôžitok z chuti prémiových koňakov pozdvihne svojím kuchárskym umením šéfkuchár Gabo Kocák, ktorý ku koňaku dokonale vyladí osemchodové degustačné menu.

Nenechajte si tento zážitok ujsť. Počet miest je obmedzený.

Svoje miesto si rezervujte tu.

Novinky na váš e-mail

Nepremeškajte akcie, pozvánky na koncerty a ďalšie novinky z Hotela Lomnica. Zadajte váš e-mail a o všetkom sa dozviete medzi prvými.