Hotel Lomnica bol od nepamäti centrom kultúrneho života. Jeho unikátnosť preto aj dnes podčiarkujú nielen originály obrazov v jeho priestoroch, ale aj vlastná galéria. Radi vás privítame na pravidelných tematických výstavách, tradičných stretnutiach a kultúrnych podujatiach. Potešia vás však aj stále expozície priamo v priestoroch hotela.

 

Pondelok – streda: len na objednávku, potrebné kontaktovať recepciu, reception@hotellomnica.sk.

Štvrtok – nedeľa: 10.00 – 20.00

Vstup bezplatný, galéria je k dispozícii aj pre neubytovaných hostí

Inšpirácie na každom kroku

Máme radi umenie, a preto sa súčasťou historických priestorov stala Galéria Lomnica. Tá bude ponúkať pravidelné výstavy a vernisáže. Pýchou Hotela Lomnica sú však nielen výstavy, ale aj originálne diela zdobiace jeho interiér.


Galéria Lomnica

Máloktorý hotel má možnosť pýšiť sa vlastnou galériou. V Hoteli Lomnica si však umenie veľmi vážime a mimoriadne nám záleží na tom, aby ste si u nás vychutnali nielen výborný spánok alebo gastronómiu, ale aj kvalitné umenie. Veríme totiž, že k dobrému pobytu patrí okrem vzorného servisu aj čosi viac – inšpirácia, ktorá prekračuje bežnú skúsenosť a na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Galéria Lomnica predstavuje priestor, v ktorom budete mať vždy príležitosť nasať kus histórie, umenia a nielen tatranskej tradície. Nájdete v nej pravidelné výstavy súkromných zbierok zberateľov slovenského umenia a uvidíte diela majstrov ako Martin Benka alebo Jan Hála. O aktuálnych výstavách vám radi povieme viac – stačí sa spýtať na recepcii alebo priamo nášho concierge. Tešíme sa na vás a prajeme vám príjemný umelecký zážitok v Galérii Lomnica.


“Ako mladý kunsthistorik som mal česť podieľať sa na otvorení Bazovského galérie v Trenčíne. Potom ako správca zbierok a vedúci odborného oddelenia som sa venoval rozsiahlej výstavnej, publikačnej, kurátorskej, pedagogickej a súdno-znaleckej činnosti doma i v zahraničí. Som rád, že tieto skúsenosti môžem po rokoch opäť zhodnotiť v unikátnom projekte Galérie Lomnica.”

Marián Kvasnička, Kurátor Galérie Lomnica

Stála expozícia

Výtvarné umelecké diela si nezaslúžia byť vystavené len v galériách. V Hoteli Lomnica sme sa preto rozhodli vyzdobiť nimi celý hotel a premeniť ho tak na akúsi prirodzenú galériu, priestor, v ktorom nenájdete len holé steny, ale kde vaše oči potešia vzácne obrazy.

Tešiť sa môžete na exponáty od autorov ako Dominik Skutetzky, Jan Hála, Ladislav Mednyánszky, Eugen Szepesi-Kuszka, Mária Medvecká či Milan Laluha a ďalší. Ich inšpiratívne obrazy prirodzene dotvoria priestory hotela a vašu návštevu tak spríjemnia ešte viac. Nebojte sa pri nich zastaviť, pokochať sa históriou Vysokých Tatier a užívať si atmosféru Hotela Lomnica naplno.


Dominik Skutetzky Žena pri vyšívaní (žena s čipkou), nedatovaný
Ladislav Mednyánszky Pohľad z mosta, nedatované
Jan Hála Važtianka pri rozkvitnutom kríku, 1937
Mária Medvecká Matka s dieťaťom (úsmev), 1964
Milan Laluha Dedina Mičiná so stromom, polovica 60-tych rokov


Kultúra v Hoteli Lomnica

Kultúra je pre nás nesmierne dôležitá nielen v podobe výstav a expozícií, ale aj koncertov, premietaní, večierkov a ďalších podujatí. Dovoľte nám preto, aby sme vás na tieto udalosti srdečne pozvali. Pridajte sa k nám a tvorte aj vy kultúrny život v Hoteli Lomnica.Ukážky uplynulých podujatíKontakt

Mária Kováčová, Front office manager
reception@hotellomnica.sk