Inšpirácie
na každom kroku

Galéria Lomnica

Hotel Lomnica bol od nepamäti centrom kultúrneho života. Jeho unikátnosť preto aj dnes podčiarkujú nielen originály obrazov v jeho priestoroch, ale aj vlastná galéria. Radi vás privítame na pravidelných tematických výstavách, tradičných stretnutiacha kultúrnych podujatiach. Potešia vás však aj stále expozície priamo v priestoroch hotela.

10:00 ~ 20:00

Štvrtok ~ Nedeľa

Na objednávku*

Pondelok ~ Streda

Bezplatný

Vstup

* V prípade záujmu o prehliadku galérie v týchto dňoch alebo v prípade záujmu o skupinové prehliadky nad 10 osôb je potrebné kontaktovať recepciu vopred.

KURÁTOR GALÉRIE LOMNICA

Marián Kvasnička

Ako mladý kunsthistorik som mal česť podieľať sa na otvorení Bazovského galérie v Trenčíne. Potom ako správca zbierok a vedúci odborného oddelenia som sa venoval rozsiahlej výstavnej, publikačnej, kurátorskej, pedagogickej a súdno-znaleckej činnosti doma i v zahraničí. Som rád, že tieto skúsenosti môžem po rokoch opäť zhodnotiť v unikátnom projekte Galérie Lomnica.

Máme radi umenie

Máloktorý hotel má možnosť pýšiť sa vlastnou galériou. V Hoteli Lomnica si však umenie veľmi vážime a mimoriadne nám záleží na tom, aby ste si u nás vychutnali nielen výborný spánok alebo gastronómiu, ale aj kvalitné umenie. Veríme totiž, že k dobrému pobytu patrí okrem vzorného servisu aj čosi viac – inšpirácia, ktorá prekračuje bežnú skúsenosť a na ktorú budete ešte dlho spomínať.

DOMINIK SKUTETZKY

Žena pri vyšívaní (žena s čipkou), nedatovaný

LADISLAV MEDNYÁNSZKY

Pohľad z mosta, nedatované

JAN HÁLA

Važtianka pri rozkvitnutom kríku, 1937

MÁRIA MEDVECKÁ

Matka s dieťaťom (úsmev), 1964

MILAN LALUHA

Dedina Mičiná so stromom, polovica 60-tych rokov

Kolíska umenia od
veľmajstrov

Galéria Lomnica predstavuje priestor, v ktorom budete mať vždy príležitosť nasať kus histórie, umenia a nielen tatranskej tradície. Nájdete v nej pravidelné výstavy súkromných zbierok zberateľov slovenského umenia a uvidíte diela majstrov ako Martin Benka alebo Jan Hála. O aktuálnych výstavách vám radi povieme viac – stačí sa spýtať na recepcii alebo priamo nášho concierge.

Získajte prístup do jedinečnej
súkromnej zbierky