Sme dog friendly hotel

Späť na blog

Čo to znamená pre vašich štvornohých miláčikov?

Odolať podmanivému pohľadu domácich miláčikov je snáď nemožné, nehovoriac o tom, ako extrémne ťažké je zrieknuť sa ich spoločnosti počas dovolenky. Plánujete dovolenku so psíkom v Hoteli Lomnica? V tom prípade určite oceníte informácie, ktoré nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Život s domácim maznáčikom prináša množstvo krásnych momentov, ale i zodpovednosti voči nemu a okoliu, ktoré nie vždy zdieľa rovnaký názor na zvieraciu spoločnosť. Našťastie, dnes už nie je problém vybrať si z ponuky dog friendly hotelov, ktoré vám umožnia užiť si prítomnosť vášho štvornohého priateľa plnými dúškami i počas dovolenky. Aj napriek tomu, že sa hotel snaží vyjsť vám maximálne v ústrety, pobyt v ňom má svoje pravidlá a nemožno si označenie dog friendly mýliť so psím hotelom. Pozrime sa teda na to, čo všetko smie a nesmie váš psík počas dovolenky v Hoteli Lomnica.

Ustlané na mieru

V prípade, že sa rozhodnete ubytovať sa v našom hoteli so psíkom, vybavíme vašu izbu navyše pohodlným pelechom. Potešíme sa včasnej informácii veľkosti či rase vášho psíka, na základe ktorej mu ustelieme na mieru. Každý náš štvornohý hosť si tak môže po vyčerpávajúcej prechádzke na čerstvom tatranskom vzduchu oddýchnuť v dokonalom pohodlí.

Pes v reštaurácii?

Pre každého štvornohého hosťa je na izbe pripravený špeciálny jedálenský servis (mištička na jedlo a vodu). Uskromniť sa však musia s menu, ktoré im poskytnete vy. Psíci majú žiaľ vstup do reštaurácií zakázaný, a preto nie je možné stolovať v ich roztomilej spoločnosti ani v prípade, že dodržia dress code. Mnohým z vás, sa bude možno zdať toto obmedzenie prísne, ale zaväzuje nás k nemu Zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, konkrétne §26 odst.4 písm. a), podľa ktorého sme povinní:

„zabezpečiť, aby do výrobných a skladovacích priestorov nevstupovali neoprávnené osoby, a zamedziť vodeniu a vpúšťaniu zvierat do priestorov zariadenia spoločného stravovania okrem priestorov určených na konzumáciu stravy, do ktorých môžu vstupovať zrakovo postihnuté osoby aj v sprievode vodiaceho psa.“

Kompletné znenie zákona nájdete tu

Dog friendly hotel nemá žiadne výnimky a okrem zákonov musí brať do úvahy aj potreby a pohodlie všetkých hostí, ktorých prítomnosť vášho psíka nesmie vyrušovať a ohrozovať. Veríme však, že nemajú problém s dobrou výchovou a tešíme sa na poslušných štvornohých hostí.

Concierge service
Conciege  vám poskytne všetky dôležité informácie týkajúce sa najbližšej veterinárnej kliniky, psieho kaderníckeho salónu alebo vám odporučí zaujímavú trasu prechádzky.


Obmedzenia na území TANAP-u
V prípade, že sa rozhodnete unaviť svojho miláčika horskou prechádzkou na území národného parku, môžete sa po celom jeho území pohybovať neobmedzene.  V najvyššom štvrtom a piatom stupni ochrany však musíte mať psíka po celý čas na vôdzke a s náhubkom.


Viac o vodení psíka v Tanape sa dočítate tu.


Doprajte si dokonalý oddych v spoločnosti svojho domáceho miláčika v Hoteli Lomnica. Urobíme všetko preto, aby ste boli spokojní nielen vy, ale aj štvornohí členovia vašej rodiny. Naším cieľom je, aby si všetci hostia odniesli len tie najkrajšie spomienky, a preto vás prosíme o vzájomnú úctu a rešpektovanie sa.

Ďakujeme

Novinky na váš e-mail

Nepremeškajte akcie, pozvánky na koncerty a ďalšie novinky z Hotela Lomnica. Zadajte váš e-mail a o všetkom sa dozviete medzi prvými.