Prvá dáma Tatier už má svojich krstných rodičov

Prvá dáma Tatier už má svojich krstných rodičov

„Hovoria mi Prvá dáma Tatier. A pokojne aj najstaršia. Veď už mám neuveriteľných 123 rokov a po dlhom čase opäť otváram svoje brány pre vás. Pre mňa je to výnimočná chvíľa. Zažite jedinečnosť tohto okamihu spolu so mnou.“ Týmito slovami vítala svojich hostí Prvá dáma Tatier v piatok 27. januára 2017.

Hotel Lomnica je už oficiálne otvorený. Minulý piatok prijalo pozvanie viac ako 200 hostí, aby spoločne otvorili brány hotela a pripili si na novú etapa, ktorá tento hotel čaká.

„To, čo niekto nechal chátrať 20 rokov, sa nám podarilo zrekonštruovať a zachrániť za 20 mesiacov. Hotelu sme opäť vrátili noblesu a eleganciu, ktorá mu vždy patrila. Naším cieľom je, aby hotel mal srdce a dušu,“ povedala generálna riaditeľka hotela Zuzana Kovaľová.

Celý večer sa niesol v znamení viacerých prekvapení. Úvod patril Adriane Kučerovej a krásnej opernej árii. Počas celého galavečera sprevádzal hostí známy moderátor Martin „Pyco“ Rausch. Krstnými rodičmi hotela sa stali Adriana Kučerová a Martin Huba. Tí zapriali Prvej dáme Tatier len to najlepšie, hlavne veľa spokojných hostí a nech ju už nikdy nepostretne to, čo zažila. Následne všetci spoločne odomkli dvere hotela veľkým kľúčom, ktorý bol špeciálne vyrobený na túto príležitosť.

Počas večera svoje umenie predstavil aj executive chef Gabo Kocák. So svojím tímom pripravili špeciálny interaktívny bufet, vďaka ktorému doslova „oči jedli“. Hostia si pochutnali na rôznych špeciálnych kombináciách. „Dôraz kladieme na čerstvosť a sezónnosť. Väčšina našich dodávateľov sú gazdovia, malí producenti do 100 km od nás. To je garancia toho, že hosťom naservírujeme na tanier vždy všetko v 100 % kvalite,“ uviedol Gabo Kocák.

Veľkým prekvapením večera bola premiéra filmu Pamätníci, ktorý vznikol ako výsledok kampane, počas ktorej manažment hotela pátral po histórii hotela. 30-minútový dokument povedal všetko a máloktoré oko ostalo suché. Či už od smiechu, alebo od dojatia. „Keď sme spúšťali túto kampaň, netušili sme, aký bude záver a čo odhalíme. Sami sme veľmi prekvapení, že vznikol taký hodnotný dokument. Až teraz sme pochopili, aký významný bol Hotel Lomnica v minulosti a vďaka filmu sme spoznali množstvo ľudí, ktorí v tomto hoteli pracovali. Veľa z nich tu stretlo aj svojich manželov, manželky,“ dodáva marketing & PR manažérka Lenka Maťašovská.

O večernú zábavu sa postaral Peter Lipa so svojou kapelou a jeho špeciálny hosť Milan Lasica. Páni svojím humorom zabávali všetkých a piesne vytiahli do tanca mladšie aj staršie ročníky.

„Ako poďakovanie sme hosťom pripravili pri odchode špeciálne darčeky. Každý dostal publikáciu Ján Hála v Lomnici, ktorú sme vydali špeciálne k výstave, ktorú máme v našej hotelovej galérii. V našej vlastnej škatuľke na nich čakalo malé sladké prekvapenie – Lomnica cake,“ dodala na záver Zuzana Kovaľová.

 

Hotel Lomnica-4

Novinky na váš e-mail

Nepremeškajte akcie, pozvánky na koncerty a ďalšie novinky z Hotela Lomnica. Zadajte váš e-mail a o všetkom sa dozviete medzi prvými.