Noc múzeí a galérií aj v Hoteli Lomnica

Noc múzeí a galérií aj v Hoteli Lomnica

Noc múzeí a galérií je sviatkom všetkých, čo milujú kultúru a umenie. Toto podujatie spája múzeá a galérie v celej Európe a nepochybne patrí k najvýnimočnejším umeleckým momentom v roku. Svoje brány až do neskorých nočných hodín otvoria takmer všetky múzeá a galérie na Slovensku a tento rok medzi nimi nebudeme chýbať ani my.

13 .ročník Noci múzeí a galérií sa uskutoční už v sobotu 20. mája. Pôvodný Hotel Lomnica bol dlhé roky miestom, kde sa stretávali umelci a vďaka tomu umenie pohltilo aj tých, ktorí hotel navštevovali a vychutnávali si jeho jedinečnosť. Aj v novej ére hotela sa snažíme byť k umeniu čo najbližšie.

Nehovoríme len o umení na tanieri, ktorým nás deň čo deň prekvapuje šéfkuchár Gabo Kocák, ale aj o umení v podobe viac ako 400 výtvarných diel prevažne slovenských umelcov, ktoré zdobia steny nášho hotela. Jeho súčasťou je však i Galéria Lomnica, do ktorej vás v rámci Noci múzeí a galérií srdečne pozývame.

 

Noc múzeí a galérií v podaní Jana Hálu a Hotela Lomnica

Galéria Lomnica svojim návštevníkom ako jediná na Slovensku prináša ucelenú autorskú výstavu Jana Hálu, ktorý je v umeleckých i laických kruhoch považovaný za prvého a dvorného maliara života pod Tatrami. Keďže väčšinu svojho života prežil vo Važci, dedinke priamo pod Tatrami, atmosféra našich veľhôr mu bola viac než blízka. Aj vďaka tomu ju dokázal dokonale preniesť na plátno či papier.

V našej galérii nájdete jednu z najväčších zbierok jeho maľby, ktorú tvorí viac ako 50 obrazov, ale aj osobný denník či rozmanité publikácie vydané počas jeho života. V čom spočíva výnimočnosť tejto zbierky? V dielach žiadneho iného maliara nenájdete toľko emócií a lásky k Važcu či Tatrám ako v maľbách Jana Hálu.

Slová sú však v tomto momente zbytočné. Príďte sa o jej magickosti presvedčiť na vlastné oči už v sobotu 20. mája. Naša galéria bude otvorená už od 10:00 hod a od 18:00 hod. do 24:00 hod. sa môžete tešiť na lektorované prehliadky s odborným výkladom.

Aby ste si náš hotel užili dosýta, v sobotu sme pre vás upravili i otváracie hodiny našich ďalších prevádzok, a to:

  • Kaviareň Mozart bude otvorená do 24:00 hod.
  • Reštaurácia a vináreň Franz Josef – kuchyňa bude otvorená do 23:00 hod., inak otváracie hodiny zostávajú bez zmeny.
  • Wellness centrum hotela bude otvorený do 0:00 hod.

Tešíme sa na Vás!

Novinky na váš e-mail

Nepremeškajte akcie, pozvánky na koncerty a ďalšie novinky z Hotela Lomnica. Zadajte váš e-mail a o všetkom sa dozviete medzi prvými.