Späť na blog

Magická symbióza nezabudnuteľného jedla a kvalitného vína rodiny Bott Frigyes.

Opäť sme si pre vás pripravili výnimočný gastronomický zážitok. Tentokrát budeme spájať tie pravé ingrediencie z menu Gaba Kocáka s elegantnými chuťami vín z vinárstva Bott Frigyes.

Z Pohronia na stoly michelinovských reštaurácií

Cieľ dostať oblasť Pohronia na vinársku mapu Európy sa vinárstvu Bott Frigyes postupne napĺňa.
Vína sa dokonca podávajú v michelinovských reštauráciách. Vinárstvo sa zameralo na ,,zabudnuté odrody južného Slovenska“, ktoré majú v tejto oblasti dlhoročnú tradíciu. Ide predovšetkým o furmint, lipovinu, juhfark, frankovku modrú a kadarku.

Podľa slov mnohých someliérov sú vína Bott Frigyes na svetovej úrovni. Vínam zvučných mien sa vyrovnávajú vďaka ich „prirodzenému talentu“. V Maďarsku je vinárstvo Bott Frigyes známe už niekoľko rokov. O jeho výnimočnosti sú presvedčení aj vedci, ktorí víno Fantázia odmenili cenou Maďarskej akadémie vied Bora. Víno tak zaradili do najvyššej kategórie bielych vín.

Chcete odhaliť tajomstvo úspechu vinohradníka z južného Slovenska?

Z hrozna pestovaného pri nízkom kordóne s malým zaťažovaním sa vyrába víno tradičným spôsobom v drevených sudoch, so spontánnym kvasením a niekoľko mesačným zrením. Všetky vína sú vyrábané tradičnou metódou bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok.

 

Svoje majstrovstvo v podobe mimoriadne kvalitných prírodných vín vám odprezentuje samotný vinár pán Bott.

„Naším cieľom je, aby sme podľa najlepších vedomostí, vychádzajúc z miestnych dispozícií, vyhotovili elegantné vína plné zážitkov. Prírodné víno čistej chuti je komplex nespočetných čistých, jasných momentov – ohľadne hrozna aj pivnice.“ Bott Frigyes

Objavte poklad pivníc z južného Slovenska a rozmaznajte svoje chuťové poháriky skvelým vínom a jedlom už 18. novembra v reštaurácii Sissi.

 

Rezervujte si svoje miesto ešte dnes! Kapacita je obmedzená. Tešíme sa na vás!

Novinky na váš e-mail

Nepremeškajte akcie, pozvánky na koncerty a ďalšie novinky z Hotela Lomnica. Zadajte váš e-mail a o všetkom sa dozviete medzi prvými.