Späť na blog

Do Hotela Lomnica zavíta ďalšia uznávaná hviezda českej gastronómie

Přéma Forejt v spolupráci s Tomášom Levým predvedie pop-up v Reštaurácii Sissi

Pracuje vo vychýrenej olomouckej reštaurácii, ktorá je výnimočná nielen gastronómiou, ale aj ojedinelými priestormi, v ktorých dominuje otvorená kuchyňa so živou záhradou. Reč je o talentovanom šéfkuchárovi Přemovi Forejtovi (30), ktorý u našich českých bratov vedie unikátny koncept inšpirovaný prírodou. Aby ste spoznali chute jeho tvorby, rozhodne nemusíte jazdiť ďaleko. Už onedlho zavíta priamo do Hotela Lomnica. 

Ako sa u Prvej dámy Tatier stalo zvykom a čoraz častejšie vám prináša kvalitnú gastronómiu spoza hraníc priamo do srdca Vysokých Tatier, ani tentoraz tomu nebude inak. V spolupráci s našim dvorným šéfkuchárom Reštaurácie Sissi Tomášom Levým, vás obaja páni dostanú do gastronomických výšin a predvedú svoj autorský pop-up, priamo v priestoroch Hotela Lomnica.

Tie najvyššie ambície

V detstve túžil byť hokejistom, violončelistom či dokonca hercom, no ako už býva zvykom, život to zariadil inak. Zakotvil v gastronómii.  Přema Forejt je už v dnešnej dobe pojem, ktorý v Českej Republike získava neustále na atraktivite. Šéfkuchár známej olomouckej reštaurácie, ktorá je inšpirovaná prírodou predvádza tvorbu, ktorá je synonymom kreativity a nápaditosti. Pracuje s čerstvosťou surovín, rád experimentuje s chuťami a ľuďom servíruje jedlá či vlastné nápoje nie preto, aby ich nimi primárne ohromil, ale aby im predovšetkým chutili. O tom, že Přemek poteší aj tých najväčších gurmánov na Slovensku, niet už v tejto chvíli pochýb. Najbližšie vás o svojich kulinárskych kvalitách presvedčí priamo v Hoteli Lomnica, a to 29. septembra 2018 o 18.00 hod., kde v spolupráci so šéfkuchárom Reštaurácie Sissi Tomášom Levým, spoločne predvedú autorský POP- UP.

Skúseností aj z londýnskej michelinky

Přémove skúsenosti podčiarkuje pôsobenie v londýnskej reštaurácii L'Autre Pied, ktorá sa chváli Michelinskou hviezdou, i spolupráca s brnenskou reštauráciou KOISHI zameranou na sushi a ryby, ktorá v roku 2013 získala 1. miesto, a to podľa Maurerového výberu GRAND RESTAURANT.

Ak si tento večer nechcete nechať ujsť, zakúpte si večeru s nealko pairingom alebo winepairingom online na:
http://www.hotellomnica.sk/darcekove-poukazy-pre-gurmanov

Novinky na váš e-mail

Nepremeškajte akcie, pozvánky na koncerty a ďalšie novinky z Hotela Lomnica. Zadajte váš e-mail a o všetkom sa dozviete medzi prvými.